School bus time table
View detailed route map »
Route 1 Sole:
Morning Pick-up point Afternoon
07:35 Lidl, Los Gigantes 17:10
Puerto Santiago
07:30 Playa la Arena, Titsa Bus Stop 17:25
07:40 Alcalá, Titsa Bus Stop 17:00
07:45 Playa San Juan, Alteza Bakery 16:55
07:50 Callao Salvaje, Titsa Bus Stop 16:55
Bahía Prícipe Hotel, Playa Paraíso
08:05 Mercadona, Adeje 16:35
08:05 Local Police Station, Adeje 16:35
08:10 El Galeón, Adeje 16:25
Los Olivos - Adeje
08:25 San Eugenio Shopping Centre 16:10
Las Américas (San Eugenio Bajo)
08:40 Chayofa 15:55
Route 2 Nieves:
Morning Pick-up point Afternoon
07:30 Palm Mar 17:10
08:00 Caldera del Rey 16:00
08:05 Laguna Park 16:05
08:05 Balcón del Atlantico 16:05
08:10 Top of Roque del Conde 16:10
08:15 Roque del Conde 16:15
08:15 Rodeo 16:15
08:20 Costa Adeje School 16:20
08:25 Fañabe (Pueblo) 16:30
08:30 Villas del Duque 16:35
08:35 El Duque Shopping Centre 16:40
Las Terrazas – National Police Station
Aqualand
Torviscas
Siam Mall
Route 3 Virginia:
Morning Pick-up point Afternoon
07:25 Costa del Silencio 17:20
07:30 Las Rosas 17:15
07:50 Golf del Sur 16:45
08:05 Parque de La Reina 16:35
08:05 Vista Hermosa 16:05
08:10 Paradise Park, Los Cristianos 16:10
08:15 Titsa Bus Stop, Los Cristianos 16:15
08:20 El Camisón 16:20
08:25 Guardia Civil - Las Américas 16:25
Guargacho
Prices:
Return One way Single journey
Los Gigantes €145.00 €80.00 €5.00
Callao Salvaje €124.00 €67.00 €4.30
Adeje / Fañabé / Golf del Sur €110.00 €57.00 €3.70
Las Americas / Los Cristianos €105.00 €55.00 €3.60
Chayofa €64.00 €35.00 €2.30