SCHOOL BUS as of September 2017
View detailed route map »
Route 1 Sole:
Morning Pick-up point Afternoon
7.30 Lidl, Los Gigantes 5.10
7.35 Playa la Arena, Titsa Bus Stop 5.20
7.40 Alcalá, Titsa Bus Stop 5.00
7.45 Playa San Juan, Alteza Bakery 4.55
7.55 Callao Salvaje, Titsa Bus Stop 4.55
8.00 Bahía Prícipe Hotel, Playa Paraíso 4.45
8.05 Petrol Station, Armeñime 4.30
8.05 Mercadona, Adeje 4.35
8.05 Local Police Station, Adeje 4.35
8.10 El Galeón, Adeje 4.25
8.10 Las Américas (San Eugenio Bajo) 4.15
8.15 El Duque Shopping Center 4.15
8.20 Villas del Duque 4.15
8.25 San Eugenio Shopping Center 4.10
8.40 Chayofa 4.00
Route 2 Nieves:
Morning Pick-up point Afternoon
7.30 Palm Mar 5.10
7.50 Las Terrazas – National Police Station 4.05
8.00 Caldera del Rey 4.05
8.05 Laguna Park 4.10
8.10 Balcón del Atlantico 4.15
8.15 Top of Roque del Conde 4.20
8.15 Roque del Conde 4.20
8.20 Rodeo 4.25
8.20 Costa Adeje School 4.30
8.25 Fañabe (Pueblo) 4.35
Route 3 Eva:
Morning Pick-up point Afternoon
7.30 Las Rosas - Costa del Silencio 5.20
7.50 Golf del Sur 5.00
7.55 San Blas, Golf del Sur 4.50
8.10 Parque de la Reina 4.35
8.15 Paradise Park, Los Cristianos 4.10
8.20 Titsa Bus Stop, Los Cristianos 4.15
8.25 El Camisón 4.20
8.30 Guardia Civil - Las Américas 4.25
Prices Eva:
Return One way Single journey
Los Gigantes 135.00 72.00 4.70
Callao Salvaje 118.00 62.00 4.10
Adeje / Fañabe / Golf del Sur 105.00 53.00 3.50
Las Americas / Los Cristianos 100.00 52.00 3.40
Chayofa 61.00 33.00 2.10